مراقب از کودک

راهنمای انتخاب نام پسرانه ❤️ (+150 اسم پسرانه جدید و زیبا)

همیشه پدرها و مادرها در انتخاب اسم کودک خود با چالش مواجه هستند. قبل از انتخاب نام فرزند بهتر است با راهنمای انتخاب اسم پسر آشنا شوید که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد. در ابتدا دقت کنید که اقدامات ضروری شامل جمع آوری نام‌های زیاد با کمک دیگران و انتخاب بهترین گزینه است. دقت کنید که پدرها و مادرها مسئول انتخاب اسم به بهترین نحو برای فرزندان خود هستند.

انتخاب نام‌های عجیب و غریب در مدرسه و در آینده برای فرزند شما تبعات بدی را به همراه خواهد داشت. حتی این مساله باعث می‌شود که احساس نفرت از والدین خود داشته باشند. یکی از مهم‌ترین وظایف والدین از نظر دین اسلام انتخاب نام مناسب برای فرزندان می‌باشد. زیرا بخشی از هویت هر فرد متشکل از نام او است.

به یاد داشته باشید ورود به جامعه جزئی از زندگی کودک شما نیز خواهد بود، بنابراین نامی را برای کودک خود برگزینید که با فرهنگ جامعه و خانواده شما متناسب باشد. همچنین بهتر است در انتخاب نام کودک به نام بقیه اعضای خانواده نیز توجه کنید.

اسم پسر ایرانی

اسم پسر ایرانی در میان مردم جهان دارای محبوبیت است. برخی از این اسامی برگرفته از شاهنامه فردوسی و دیوان اشعار مولانا هستند. در سال‌های اخیر شاهد به کارگیری این اسامی برای نام گذاری کودکان آن‌ها در بین جوامع و کشورهای مختلف بوده‌ایم. ایرانیان به نامگذاری فرزندان به نام بزرگان تاریخ نیز علاقمند هستند. از جمله این اسامی می‌توان نام پادشاهان کهن ایران زمین همچون کوروش و داریوش هخامنشی را نام برد. این اسامی بسیار زیبا و دارای مفاهیم ناب هستند. همچنین اسم پسر ایرانی براساس مناسبت‌های مذهبی و دینی نیز انتخاب می‌شود. در انتخاب این اسم دقت کنید که نام انتخاب شده از جمله اسم پسر ایرانی جدید باشد. در این صورت او احساس بهتری از نام خود و آینده‌اش خواهد داشت.

اسم پسر شیک و امروزی

پدرها و مادرها با انتخاب اسم پسر شیک و امروزی می‌توانند تعیین کننده شخصیت او در آینده نزدیک باشند. مسئولیت انتخاب اسم برعهده تمامی پدرها و مادرها می‌باشد که به همین دلیل بایستی در گزینش نام نیکو نهایت تلاش خود را به کار گیرند. دقت کنید که نام انتخاب شده در هنگام تحصیل، شغل، ازدواج از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین نباید با انتخاب اسامی عجیب و غریب برای فرزند موجب مسخره هویت او شد. علاوه بر توجه به شیک و امروزی بودن اسم بایستی معنای نیکوی اسم انتخاب شده را نیز در نظر گرفت. بهترین روش برای تحت تاثیر قرار دادن هویت اجتماعی کودک شما، در نظر گرفتن یک اسم خلاق و شیک برای کودک است.

اسم پسرانه اصیل

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین وظایف هر پدر و مادری برگزیدن نام شایسته برای فرزند خود است. با این حال که انتخاب اسم جذاب است اما ممکن است گیج کننده باشد. به همین دلیل آشنایی با مجموعه‌ی نام‌ها و معنای آن‌ها بسیار مفید است. اسم پسرانه اصیل زیبا و با معنی است و حتی در آینده و بزرگسالی او تاثیرگذار است. بیشتر افراد نام‌های اصیل ایرانی با معنی برای فرزندان خود انتخاب می‌کنند. از جمله اسامی پسرانه اصیل می‌توان به موارد زیر برگرفته از شخصیت‌های شاهنامه اشاره کرد: اردشیر، اردوان، ارژنگ، ارمایل، اسفندیار، اشکبوس، اشکش.

اسم پسرانه مذهبی

بسیاری از خانواده‌های مذهبی در کشور ما به اسم پسرانه مذهبی برای فرزندان خود علاقمند هستند. حتی برخی از خانواده‌ها با وجود عدم رعایت آیین و دین اسلام به دلیل زیبایی این اسامی را برمی‌گزینند. در کشور ما استفاده از این نام ها بسیار زیاد است. اما امروزه برخی از افراد، نام‌های غربی و خارجی را انتخاب می‌کنند. فرهنگ دیرینه کشور ما تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته است. لازم به ذکر است که اسم پسرانه مذهبی از ریشه خارجی برخوردارند اما شاهد عجین شدن این اسامی با فرهنگ کشور ما به دلیل قدمت طولانی هستیم. شما می‌توانید اسم دلخواه را از بین انواع اسم‌های مذهبی براساس اعتقادات و باورهای خود برگزینید. آوا و مفهوم این اسامی زیبا مورد پذیرش جامعه ما می‌باشد. مطمئناً نام نیک شخصیت فرزند شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از جمله اسامی پسرانه مذهبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: دانیال، داوود، داوید، بنیامین.

اسم پسر خاص و تک

بیشتر پدرها و مادرها به دنبال اسم پسر خاص و زیبا برای پسران خود هستند. شاید توجه شما هم با شنیدن یک اسم پسر خاص و زیبا جلب شده باشد و تا مدتها این نام از ذهن شما نرفته باشد. این اسامی با وجود این که کمتر شنیده شده‌اند اما توجه افراد را جلب می‌کند. شما می‌توانید اسمی خاص و تک طبق سلیقه خود برای پسر خود برگزینید. هر اسم ممکن است برای عده‌ی خاصی جذابیت داشته باشند. دقت کنید که هنگام انتخاب اسم خاص وبه تک به معنای آن را نیز در نظر بگیرید. انتخاب اسم پسرانه خاص و تک می‌تواند بهترین هدیه برای فرزند شما باشد.

لیست اسم پسر ثبت احوال

آبان آدرین احسان
ارسلان ادریس ارسام
آرشام ارشیا ارمیا
آروین افشین الیاس
آرمان آرین آریو
باراد باربد برزو
برنا بنیامین بهمن
بهنام بهنود بیژن
پارسا پاکمهر پدرام
پژمان پناه پورسام
پورسینا پوریا پویا
پویان پیام پیران
پیمان تارخ تدین
توانا تورج توکان
تیران تیرداد تیربد
تیمور ثامن ثامر
جاوید جهان چابک
چاووش حافظ حامد
حسام حماد حنان
حنیف خالد خسرو
خشایار دارا دانا
دانیال داوود ذبیح
رادبد رامبد رامتین
رامین رایان رسام
رهام ژیکان ساسان
سالار سینا شادمهر
شاهین شهاب شهراد
شهیر صابر طاها
ظهیر عارف عباس
عرشیا علی علیرضا
عماد قائد قباد
فاران فرید فرحان
فرزاد فرزین فرشاد
فواد کامیار کاوه
کسری کیارش کیانوش
کیوان لیبرا لاوان
مهدیار مهیار مهرداد
مانی ماهور مبین
متین محسن محمد
مهرسام میثاق میشا
میعاد میلاد نادین
نامور نویان نوید
نیکان نیما هومن
هونام هیرسا هیوا
والا وحید یاسر
یاسین یاشا یوسف
یونا یونس  

 

اسم پسر کمیاب

اسم پسر کمیاب به دلیل کاربرد بسیار کمتر در جامعه ارزش بیشتری دارند. به طور معمول این اسم‌ها دارای ریشه فرهنگی، ادبی، مذهبی یا تاریخی هستند. همچنین این اسامی نسبت به نام‌های دیگر از معانی قوی و احساسی و جذابیت برخوردارند. از جمله اسم پسر کمیاب می‌توان به موارد روبرو اشاره کرد: آرشام، آرتین، کوشا، ایلیا، آرین، کیانمهر.

اسم پسر سنگین و شیک

اگر از جمله والدینی هستید که می‌خواهید هنگام تولد پسر خود را با نام زیبا صدا کنید، پیشنهاد ما اسم پسر سنگین و شیک است. زیرا اسم پسر سنگین و شیک هم جذاب و هم لاکچری است. تنها کافی است اسمی را انتخاب کنید که تلفظ یا معنی آن‌ها با اسامی عرف و عموم جامعه تفاوتی نداشته باشند.

اسم پسر کوتاه و خاص

معمولاً اسم پسر کوتاه و خاص فراوانی کمتری نسبت به بقیه اسامی دارد. اگر شما از جمله خانواده‌های خاص پسند و شیک پسند هستید که اسم پسر کوتاه و خاص را برای پسرتان انتخاب کرده‌اید به شما بایستی تبریک بگوئیم. شما با انتخاب این پسر خاص بهترین هدیه را به او تقدیم کرده‌اید. از جمله اسامی اسم پسر کوتاه و خاص می‌توان به موارد روبرو اشاره کرد: والا، کارن، پندار، راتین.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید